پیکربندی صفحه خطای ۴۰۴

خطای 404

صفحه خطای ۴۰۴ نتیجه‌ی ان است که یک سرور نمی تواند به آدرس دلخواه مورد درخواست کاربر دسترسی پیدا کند، چون آن نشانی اینترنتی دیگر در سرور وجود ندارد. یک خطای ۴۰۴ مانند اقلام فروخته شده در یک مغازه است یا یک آدرس قدیمی از یک دوست مدرسه ای که از آنجا نقل مکان کرده است. اگر شما به طور منظم درحال جستجو در وب هستید ، مطمئنا باعبارت “Not Found” روبرو شده‌اید.. این متن استاندارد زمانی نمایش داده می شود که یک سرور نمی تواند آدرس خاصی را پیدا کند.

دلایل زیادی وجود دارد که نشانی های اینترنتی نمی تواند توسط سرور پیدا شود. یک خطای ۴۰۴ در شرایط زیر ممکن است رخ دهد:

  • اگر یک صفحه منتقل شده باشد: اگرتصمیم گرفتید دامنه خود را انتقال دهید.، به طور کلی URL های قدیمی باید به یک سایت جدید با مسیریابی ۳۰۱ هدایت شوند. با این حال، اگر تغییر URL ها فراموش شوند، این عمل منجر به یک پیام خطا در قالب یک کد وضعیت ۴۰۴ منجر می شود.
  • تغییر آدرس URL: چند دلیل برای اینکه URL ها تغییر کنند وجود دارد. برای مثال، با تغییر نام یک دایرکتوری شاید لازم به تغییر URL باشد . اگر لینک های داخلی مطابق با آن سازگار نباشند، این عمل منجر به خطای ۴۰۴ می‌شود . در این صورت اگر یک وب سایت خارجی به یک صفحه که دیگر وجود ندارد پیوند دهد، با پیام خطای ۴۰۴ روبرو خواهد شد .
  • حذف URL ها: یک خطای کلاسیک ۴۰۴ با صفحات حذف شده رخ می دهد. این اتفاق می تواند به صورت تصادفی یا عمدا اتفاق بیافتد، اگر، برای مثال، یک محصول دیگر در فروشگاه آنلاین موجود نباشد.